Choď na obsah Choď na menu
 


"Ružový vienok"

    V pondelok 7.mája sa v skárošskom kultúrnom dome spievalo už takmer od rána. Materská škola v spolupráci so svojim zriaďovateľom zorganizovala súťaž detí predškolského veku v ľudovom speve, s názvom „Ružový vienok“. Do súťaže sa zapojilo 11 materských škôl z obvodu. Privítanie v materskej škole, sprievod účinkujúcich a divákov  cez obec do kultúrneho domu, súťaž, výborný obed, to bol program pre všetkých, ktorí sa akcie zúčastnili. Na javisko, zariadené ako starodávna izba, s kolovrátkom, lavicou, maľovanými krčiažkami, taniermi a starodávnymi výšivkami vystúpili deti vyobliekané v ľudových krojoch s veľkou odvahou a radosťou. Spievali nádherne. Ich rodičia, aj pani učiteľky z nich mali veľkú radosť. Deti zas potešili diplomy a odmeny. No a v nás všetkých ostal dobrý pocit z krásnej akcie, ktorej hlavnou myšlienkou bolo zviditeľnenie práce učiteliek materských škôl, výmena skúseností, snaha naučiť deti niečo nové, hľadať nové formy práce s deťmi, viesť ich k láske  k ľudovému umeniu, udržiavaniu tradícií a folklóru v našom regióne, lebo práve tak ich dovedieme k tomu, že ako budúci občania sa naučia mať radi svoju dedinu, svoj kraj, Slovensko...